کرونا ضربه‌ سنگینی به صنعت گردشگری کشور وارد کرده است

کرونا ضربه‌ سنگینی به صنعت گردشگری کشور وارد کرده است

علیرضا کیخایی، بازرس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان کشور در گفت وگو با خبرنگار عصر هامون با اشاره اینکه شیوع ویروس منحوس کرونا ضربه سنگینی به صنعت گردشگری وارد کرده است، بیان کرد: کووید19 به بخش‌های مختلف اقتصادی خسارت وارد کرد که بخش‌ گردشگری یکی از آنها به شمار می رود.

علیرضا کیخایی، بازرس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان کشور در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با اشاره اینکه شیوع ویروس منحوس کرونا ضربه سنگینی به صنعت گردشگری وارد کرده است، بیان کرد: کووید19 به بخش‌های مختلف اقتصادی خسارت وارد کرد که بخش‌ گردشگری یکی از آنها به شمار می رود. وی افزود: گردشگری یکی از صنعت‌های پرسود و ارزآور محسوب می‌شود به گونه ای که بعد از نفت دومین صنعت پردرآمد در کشور بوده که با توجه به شیوع این ویروس ضربه شدید و خسارت های جبران ناپذیری بر فعالان این حوزه در سطح کشور وارد شده است.
این مقام مسئول ادامه داد: علاوه بر همه بحران‌هایی که کرونا برای کسب‌وکارها ایجاد کرده، صنعت گردشگری به‌مراتب بسیار بیشتر از سایر دسته‌های شغلی متأثر شد به این علت که گردشگری نیازمند حضور فیزیکی افراد در یک موقعیت زمانی و مکانی مشخص بوده، این درحالیست که ترددها محدود شده است.
کیخایی با تاکید بر این مطلب که رفع موانع گردشگری با نقش‌آفرینی و پشتیبانی از بخش خصوصی محقق می‌شود، اذعان کرد: مسئولان امر باید با همت جهادی در جهت تحقق شعار سال که تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع ‌زدایی‌ها نامگذاری شده و با حمایت‌های لازم و رفع موانع پیش روی تولیدگران، موانع را رفع و امیدآفرینی در بین مردم ایجاد کنند. وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر بی توجهی متولیان امر و همچنین وضع موجود کرونا بیشترین ضرر را به دفاتر گردشگری وارد کرده به گونه ای که در برخی از نقاط کشور شاهد ورشکستگی فعالان این عرصه و افزایش آمار بیکاری در جامعه هستیم.
بازرس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان کشور گفت: کارگرو ویژه ای در انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان با حضور خبرگان این صنف جهت حمایت از افراد ایجاد و در حال بررسی مشکلات و موانع موجود است، امید می رود با راهکارها و پیشنهادات موجود دفاتر خدمات هواپیمایی و گردشگری همانند قبل رونق بیشتری یابند و چرخ اقتصاد کشور به حرکت درآید.